Монитор DELL CURVED S3221QS 4K LED VA, 3840 x 2160, 4ms, 2xHDMI 2.0, DP, 2xUSB 3.0

25.200,00 ден

Експанзивни погледи во неверојатни 4K: тристраниот дизајн на ултра тенка рамка во 4K UHD (3840 x 2160) резолуција ви овозможува да уживате во извонредно гледање со неверојатна јасност и фини детали со 4 пати поголема резолуција од Full HD. Поддржува репродукција на HDR содржина за да ја подигне вашата забава.

Бидете во акција: заоблениот 1800R екран го проширува вашето видно поле и обезбедува преглед наоколу за извонредно филмско доживување.

Подетални, неверојатни бои: Технологијата за прикажување со вертикално порамнување (VA) заедно со 99% sRGB и 90% DCI-P3 пошироко покривање на бои ви овозможува да гледате богати бои, поголема длабочина и поширок опсег на нијанси.

Слободно играње: непречено искуство без солзи со технологијата AMD FreeSync™.

Премиум звук: чувствувајте жив звук, пулсирачки отчукувања и поголемо филмско искуство со вградените двојни звучници од 5W професионално подесени од наградуваниот Waves MaxxAudio®.

Лесен за очи: овој монитор со сертификат TÜV има екран без треперење со ComfortView, карактеристика што ги намалува штетните емисии на сина светлина. Дизајниран е да ја оптимизира удобноста на очите дури и при продолжено гледање – како вашиот следен филмски маратон.

SKU: DELLCURVED32 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

3 Години гаранција

Монитор DELL CURVED S3221QS 4K LED VA, 3840 x 2160, 4ms, 2xHDMI 2.0, DP, 2xUSB 3.0
X